NIEDZIELA i ŚWIĘTA:
18.00 (sobota)
6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00, 20.00
DNI POWSZEDNIE:
7.00, 8.00, 18.00
SPOWIEDŹ:
Podczas każdej Mszy św. oraz w piątki w godz. 15.00-18.00
NOWENNA DO MBNP:
środa, godz. 8.00 i 18.00
Rekolekcje dla „niesakramentalnych”
Od niedzieli do wtorku (16-18 marca) odbyły się rekolekcje dla małżeństw i osób żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich. Każdego wieczoru w Kaplicy Szkolnej gromadziło się kilkadziesiąt osób, małżeństw sakramentalnych i tych, którzy znaleźli się w sytuacji związku niesakramentalnego. To ważne, że jedni stanęli razem z drugimi – wszyscy przecież pragną iść w tym samym kierunku, poszukując nieustannie prawdy swojego życia. W pierwszym dniu uczestnicy sprawowali Eucharystię, natomiast kulminacyjnym momentem drugiego dnia była adoracja Najświętszego Sakramentu, czyli pół godziny „sam na sam” z Jezusem. Przewodnikiem poprzez te rekolekcje był ks. dr Andrzej Kowalski, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Toruńskiej w Toruniu. Poprowadził on uczestników rekolekcji poprzez medytację nad drogą, na której ewangeliczny Zacheusz odnalazł swój czas spotkania z Jezusem, co doprowadziło do jego osobistego nawrócenia.
W ostatni rekolekcyjny wieczór, we wtorek, ponownie była sprawowana Eucharystia. Nie wszyscy mogli przystąpić do Komunii św., ale każdy pragnie iść drogą, która do niej doprowadzi. Pomocą w tym dążeniu mogą służyć comiesięczne spotkania w ramach duszpasterstwa osób żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich. Spotkania takie odbywają się już od ponad roku w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 19.00. Na koniec rekolekcji padło oczywiście zaproszenie przyłączenia się do tej wspólnoty.
Po zakończonej Mszy św. odbyła się agapa, czyli chwila spotkania przy herbacie wszystkich uczestniczących w rekolekcjach. Słowa podziękowania trzeba skierować w stronę wspólnoty „Pieśń Nowa”, która zapewniła oprawę muzyczną i techniczną rekolekcji, a zwłaszcza w stronę dk. Tomasza Chmielewskiego, będącego wraz z małżonką duszą całego przedsięwzięcia duszpasterstwa osób żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich. Nieoceniona również była pomoc i zaangażowanie tych, którzy w spotkaniach „niesakramentalnych” brali już udział wielokrotnie.